خانه / بیمه ها / بیمه آتش سوزی / خرید بهترین بیمه آتش سوزی ساختمان

خرید بهترین بیمه آتش سوزی ساختمان

زمان مطالعه این صفحه : 2 دقیقه

با بیمه آتش را خاموش کنیم

در حالی که عمر مفید ساختمان‌ها در کشور ۳۰ سال برآورد می‌شود، بعضا با توجه به افزایش قیمت مسکن و زمین و همچنین ساخت‌ و ساز، شرایطی را پشت‌سرمی‌گذاریم که با استانداردهای کنونی هم فاصله بسیاری دارد. اهمیت این موضوع از آنجایی مورد مداقه قرار می‌گیرد که هر چه عمر ساختمان بالا برود، احتمال تاب‌آوری آن در برابر بلایای طبیعی نظیر زلزله، سیل، رانش زمین و… کاهش یافته و به همان میزان ریسک سکونت در این ساختمان‌ها افزایش می‌یابد.

سوی دیگر ماجرا با نگاه جزئی‌تر به قضیه همراه است؛ اینکه مصالح و هر آنچه در بنا به کار رفته، در چه شرایطی قرار دارد. به عنوان مثال، سیم‌کشی برق ساختمان چگونه است و اینکه سیم‌ها از استانداردهای لازم برخوردار است یا اینکه بسازوبفروش‌ها از سیم‌های مرغوب و کلیدهای مناسب در پشت کنتور برق استفاده کرده‌اند یا خیر. بارها دیده‌ایم که حتی استفاده‌نکردن از کلیدهای متناسب با ولتاژ برق، صدای جلیز و ولیز در واحد مسکونی به راه انداخته و خطر سوختن وسایل برقی و حتی آتش‌سوزی را افزایش‌می‌دهد.

حال با این شرایط عقل سلیم چه حکم می‌کند؛ آیا باید دست به بازسازی بزنیم و هر آنچه در ساختمان موجود است، تغییر بدهیم تا به آرامش خاطر برسیم؛ این یک گزینه است. اگر پول کافی برای این مهم موجود نبود، چه باید بکنیم. چه گزینه دیگری می‌توان در نظر داشت؟ پاسخ ما به این پرسش استفاده از بیمه آتش‌سوزی است؛ بیمه‌ای که می‌تواند حتی وسایل موجود در خانه را هم پوشش دهد.

صدور آنلاین بیمه آتش سوزی ساختمان

در اینجا بد نیست نگاهی گذرا به آتش‌سوزی اخیر انبار پارچه‌ های تریکو در خیابان جمهوری تهران داشته ‌باشیم. در این حادثه، یک ساختمان قدیمی سه طبقه و قدیمی که به عنوان انبار پارچه‌های تریکو استفاده می‌شد، طعمنه حریق شد. حال اینکه صاحب‌خانه یا انبار، ساختمان یا اموال خود را بیمه کرده بود یا خیر، نکته‌ای است که پاسخ آن بیان‌کننده نفع و ضرر صاحب ملک خواهد بود.

به طور کلی بیمه آتش‌سوزی خسارات اصلی و اضافی را پوشش‌می‌دهد که دربر دارنده خسارات مالی است. بر این اساس در بیمه‌ نامه مذکور با هر آنچه مربوط به آتش، صاعقه و انفجار است، سرو کار داریم. ضمن اینکه بیمه‌گذار می‌تواند نسبت به بیمه‌کردن اموال و وسایل خود هم اقدام کند؛ این‌گونه آرامش خاطر همه‌مان زیادتر خواهد شد.

مشاوره و صدور آنلاین بیمه آتش سوزی

کلیک کنید

سوال بیمه ای دارید؟

پاسخی را بگذارید

*

code

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟