خانه / مقالات / بیمه تامین اجتماعی / شرایط ریختن بیمه اختیاری تامین اجتماعی

شرایط ریختن بیمه اختیاری تامین اجتماعی

زمان مطالعه این صفحه : < 1 دقیقه

طبق قانون تامین اجتماعی زنان و مردان زیر ۵۰ سال که حداقل ۳۰ روز سابقه پرداخت بیمه داشته باشند می توانند درخواست بیمه تامین اجتماعی داده و تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.

افراد بالای ۵۰ سال هم در مواردی می توانند بیمه شوند که حداقل ۲ الی ۳ سال بیمه داشته باشند و مابقی را بخواهندپرداخت کنند.

به عنوان مثال یک فرد ۵۳ ساله زمانی می تواند بیمه شود که حداقل ۳ سال بیمه داشته باشد و بخواهد تا سن ۶۰ سالگی مابقی یعنی ۷ سال دیگر را پرداخت کرده و با ۱۰ سال بیمه بازنشست شود.

نرخ حق بیمه اختیاری در حال حاظر ۲۷ درصد می باشد یعنی یک فرد باید ۲۷ درصد حداقل حقوق را به عنوان حق بیمه به سازمان پرداخت کند.

تمامی متقضیان بیمه اختیاری در زمان درخواست برای بیمه شدن باید به مراکز گفته شده از طرف سازمان مراجعه کرده تا معاینات پزشکی از آنها انجام شود توجه داشته باشید که هزینه این معاینات بر عهده متقاضی می باشد.

بیمه اختیاری نیز مانند بیمه اجباری ۳۰ سال می باشد و یک فرد در صورت داشتن ۳۰ سال سابقه می تواند درخواست بازنشستگی خود را به سازمان ارسال نماید البته شرط سنی نیز در درخواست بازنشستگی وجود دارد یکی از قوانین داشتن ۵۰ سال سن و داشتن ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه برای مردان و برای زنان ۳۰ سال سابقه و داشتن ۵۵ سال سن می باشد

سوال بیمه ای دارید؟

2 دیدگاه

  1. محمد نوامبر 2, 2020
    • peydanet نوامبر 2, 2020

پاسخی را بگذارید

*

code

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟